gezipaylasim

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum, İstanbul Avrupa Yakası’nda Florya semtinde bulunan Aqua Florya alışveriş merkezi içinde yer alan, dünyanın en büyük tematik akvaryumu. Dünya denizlerinde yaşayan canlıları Efe’ye göstermek için İstanbul Akvaryum’un yolunu tuttuğumuzda bu kadar keyifli vakit geçireceğimizi düşünmemiştim bile.

20140511_130616

İstanbul Akvaryum

 

6000 metrekarelik ziyaretçi alanı bulunan  İstanbul Akvaryum, 1500 çeşit olmak üzere, toplamda 15.000 kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapıyor.

 

İstanbul Akvaryum

Akvaryum’un içinde sinema salonu, hediyelik eşya bölümü, kafeler ve restoran bulunmakta. Biz de gezimizde molamızı Sütiş’de veriyoruz.

Sutiş İstanbul Akvaryum

Akvaryum içinde bulunan canlı çeşitliliği oldukça zengin ve coğrafi bölgelere ayrılmış. Karadeniz’den başlayarak sırası ile, İstanbul Boğazı, Marmara, Çanakkale Boğazı, Ege, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Antarktika, Akdeniz, Cebelitarık, Doğu Atlantik, Orta Atlantik Sırtı, Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik Okyanusu, Nautilus( Denizaltı) ve son olarak suni olarak ısıtılan Amazon Yağmur Ormanlarındaki canlı yaşamını izleme fırsatı buluyorsunuz. Hatta balık besleme saatlerine denk gelirseniz muhteşem bir görsel şölen ile karşılaşabilir, köpek balıkları ile dalış yapabilirsiniz.

İstanbul Akvaryumİstanbul Akvaryum

Giriş Ücretleri
2015 yılı için ; Hafta içi 10.00 ila 19.00, hafta sonu 10.00 ila 20.00 arası ziyarete açık olan İstanbul Akvaryum, 2015 yılı için yetişkin ücreti 35 TL, kimlik gösterme şartı ile öğrenci, öğretmen,engelli, 65 yaş üstü 25 TL,
3 kişilik aile 82 TL, 4 kişilik aile 100 TL, 0-2 yaş ücretsiz olarak belirlenmiş.

Nasıl Gidilir ?
Biz kendi aracımızla sahil yolu üzerinden Florya tabelalarını izleyerek ulaştık. E5 üzerinden de Bakırköy sahil yolundan Florya tabelalarını izleyerek ulaşabilirsiniz.
Toplu taşıma araçları ile ulaşmak isteyenler detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

2 thoughts on “İstanbul Akvaryum

  1. Kurtuluş Kara

    Harika bir yer dalmayı seven biri olarak kendimi mutlu hissettiğim yerlerden biridir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.